BİZİ TAKİP EDİN!
 

Üretim Altyapısı

  1. /
  2. Kabiliyetler
  3. /
  4. Üretim Altyapısı

Geliştirme ve Test Faaliyetlerini Destekleyen

Üretim Kabiliyetleri

KoçSavunma, geliştirdiği ürünlerin prototip üretimlerini kendi bünyesinde gerçekleştirir. Bu sayede, hem geliştirme süreçlerinin gerektirdiği üretim esnekliğine sahip olur hem de üretimden kaynaklanabilecek kalite ya da teslimat zamanı sorunlarının proje takvimini etkilemesinin önüne geçer.

 

Prototip üretimin sonrasında gündeme gelen, yüksek miktarlı seri üretim faaliyetlerini ise uzun süreli ve güvenilir ticari ilişkiler geliştirmiş olduğu altyüklenici firmalara yaptırır. Bu maksatla da üretim altyapısı savunma sektörüne yönelik ürün üretimine uygun, onaylı KOBİ’lerle çalışır.

Askeri Standartları

Karşılayan Altyapı

KoçSavunma, askeri standartlarda üretim yapabilen ve üretimin çıktılarının standartları karşıladığını doğrulayabildiği bir altyapıya sahiptir. Söz konusu ürünlerin bir bölümü, deniz gibi zorlu ortamlarda uzun süreli çalışan sistemlerdir.

 

KoçSavunma’nın üretim ve entegrasyon altyapısı, yaklaşık 500 metrekarelik kapalı bir alanda kuruludur. Bu alanda; baskı devre tasarımı, dizgisi ve elektronik ölçüm ve testlere yönelik yetenekler ve altyapılar mevcuttur. Ayrıca bu alanda kurulu CNC tezgahı ile prototip üretim de yapılır.

 

CNC Tezgâhı Teknik Özellikleri

 

  • Çalışma alanı: 500 mm genişlik x 500 mm uzunluk x 120 mm yükseklik
  • Prototip elektronik kart kazıma kabiliyeti
  • 4 eksen kontrol
  • Yüksek devir (dakikada 24.000 devir) ile işleme kabiliyeti